I tentokrát se podíváme na výsledky všech závodů slavné Velké ceny Macau (vynecháme pouze motorky). Uplynulý víkend nechyběli v Macau jezdci FIA WTCC,
I tentokrát se podíváme na výsledky všech závodů slavné Velké ceny Macau (vynecháme pouze motorky). Uplynulý víkend nechyběli v Macau jezdci FIA WTCC, Formule 3, legendy Formule 1 v Scirocco R-Cupu nebo třeba hvězdy evropských GT závodů.
Alex Lynn: nová hvězda monopostů?
V Macau nesmí chybět Formule 3 a každý z mladých pilotů se chce nesmazatelně zapsat do historických tabulek vedle Ayrtona Senny, Michaela Schumachera, Davida Coultharda nebo Davida Brabhama jako vítěz závodu. Letos v Macau nechyběli další velice nadějní jezdci, kteří se netají ambice vstoupit do královny motorsportu, tedy do Formule 1. Do čínské metropole dorazil neoceněný Antonio Felix da Costa, Kevin Korjus, Stefano Colleti, Alex Sims a další nová naděje Alex Lynn. Brit, který letos skončil na třetím místě v konečném hodnocení evropské Formule 3, se postavil na startu na pole position, v závodě ani jednou nezaváhal a tak se mohl radovat z premiérového vítězství v Macau. Druhý dokončil Felix da Costa a třetí místo získal Brazilec Pipo Derani.
Kompletní výsledky závodu Formule 3 najdete ZDE.
Muller a Huff zvítězili v závodech FIA WTCC.
Závod v Macau letos nerozhodoval o titulu v seriálu FIA WTCC jako loni, i tak se zde bojovalo velmi tvrdě. Zejména z posledního závodu sezony si velká řádka pilotů neodnese hezké vzpomínky. Yvan Muller nenechal nikoho na pochybách, že si svůj čtvrtý titul právem zaslouží a dokroužil si pro vítězství v prvním závodu. Ve druhém závodu se z vítězství radoval Robert Huff, jenž v této sezoně zvítězil pouze dvakrát. Trať v Macau Britovi evidentně svědčí, jelikož zde vyhrál už pošesté. Druhý závod byl poznamenán hned několika haváriemi a do cíle dojela pouze polovina startovního pole, tedy 15 jezdců.
Kompletní výsledky 1. závodu FIA WTCC najdete ZDE.
Kompletní výsledky 2. závodu FIA WTCC najdete ZDE.
Start druhého závodu a následná havárie.
Tlačenice při safety car fázi.
Mortara přidal šesté vítězství.
O GT Cupu jsme informovali už včera, takže tady pouze v rychlosti připomeneme, že závod vyhrál Edoardo Mortara před Dannym Wattsem a Alexandrem Imperatorim. Více se dočtete ZDE.
To nejdůležitější.
Rally na okruhu.
Ne, nejedná se o vtip, ale závodu Road sport Challenge dominují především vozy Mitsubishi Lancer různých evolucí, které jsou známé právě především z automobilových soutěží. Najdeme zde ale různé vozy značek Nissan, Subaru, Toyota, Honda, Lotus, prostě taková \”všehochuť\”. Vítězem závodu se stal domácí Sun Tit Fan s Lancerem EVO X.
Kompletní výsledky závodu Road Sport Challenge najdete ZDE.
Legendy nepatří do starého železa.
Velmi zajímavou podívanou přinesl závod legend F1 a cestovních vozů, kde se proti sobě postavili např. Larini, Soper, Huisman, Brabham, Menu, Pirro, Conway nebo Johansson proti stálým jezdcům čínského Scirocco Cupu. Legendy navíc nevěděly, s jakým vozem pojedou, každý si svůj vůz musel vylosovat. V napínavém závodě nakonec zvítězil Duncan Huisman před Larinim a Conwayem.
Kompletní výsledky závodu Scirocco R China Masters najdete ZDE.
Lotus, kam se podíváš.
Další \”one make series\” zde měl také Lotus, se svým Greater China Race. V konkurenci 26 pilotů zvítězili C Nattavude.
Kompletní výsledky závodu Lotus Greater China Race najdete ZDE.
Bonus-havárie z minulého týdne.
CZO – Ondřej Laušman
Foto: CGPM /GCS
COMMENTS